آثار - مستند داستانی

  • خانه
  • آثار مستند داستانی

یافتن 75 اثر مستند داستانی

 
این پایان راه نیست
این پایان راه نیست (1400)

با وجود بسته شدن مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا معلمین عشایر با تکیه بر امید و نشاط همچنان کلاس های درس را در فضای باز برگزار می کنند . این مستند روایتگر تلاش دو معلم عشایری مناطق دورافتاده گیلان است .

مدت زمان :34 دقیقه

کارگردان : همایون رضایی زاده

وقتی که دارکوب ها می روند
وقتی که دارکوب ها می روند (1400)

در اثر احداث نیروگاه برقی در دشت های کبودر آهنگ استان همدان چاه ها و زمن های کشاورزی خشک شده اند و این باعث ایجاد خردچاله های بزرگ در منطقه شده است و مهاجرت روستاییان به شهرها را شکل داده است . در این میان یک خانواده روستایی سعی در ماندن و سکونت دارد .

مدت زمان :55 دقیقه

کارگردان : ، محمد احسانی

چشم ها و دست ها
چشم ها و دست ها (1398)

روایتی مستند از زندگی یک زوج میانسال. آنها بر این باورند که هر دوی آنها یک نفر هستند . مرد نابینا و همسر وی از دو دست معلول می باشد. یکی چشم است برای دیگری و آن دیگری دست است برای او . روایتی عاشقانه از سختکوشی این زوج برای زیستن.

مدت زمان :57 دقیقه

کارگردان : ، پناه بر خدا رضایی

مادرم ملکه
مادرم ملکه (1397)

ملکه فصاحت مادر کارگردان علی زمانی عصمتی است که به شدت نگران شرایط فیلمسازی پسرش هست و با توجه به اینکه سالهاست به خاطر طرزتفکر و نگرش وی ، برایش شرایط فیلم سازی مهیا نیست از او می خواهد نگاهش را به زندگی عوض کرده و فیلم هایی بسازد که در جامعه امروزی ارزش محسوب شده و قابل اکران باشد . فیلم سرشار است از چالش ها و اختلاف نظرهای مادر و پسر ، در عین حال که مادر عاشقانه سعی در کمک به فرزندش را دارد .

مدت زمان :83 دقیقه

کارگردان : ، علی زمانی عصمتی

دقیقه 55
دقیقه 55 (1397)

ثبت لحظات تاریخی مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز ارتش عراق باعث فجایع بسیاری شد . از جمله بمباران زمین فوتبال در شهر چوار ( ایلام) که باعث شهادت عده ای از ورزشکاران و ورزش دوستان گردید . این واقعه از جمله حوادث جنگی استثنایی در سطح جهان است . بخشی از فیلم از طریق انیمیشن مستند روایت می شود .

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا فرخنده کیش