آثار - معلولیت و نقص عضو

  • خانه
  • آثار معلولیت و نقص عضو

یافتن 25 اثر معلولیت و نقص عضو

 
چشم ها و دست ها
چشم ها و دست ها (1398)

روایتی مستند از زندگی یک زوج میانسال. آنها بر این باورند که هر دوی آنها یک نفر هستند . مرد نابینا و همسر وی از دو دست معلول می باشد. یکی چشم است برای دیگری و آن دیگری دست است برای او . روایتی عاشقانه از سختکوشی این زوج برای زیستن.

مدت زمان :57 دقیقه

کارگردان : پناه بر خدا رضایی

اتاق تاریک ، اتاق روشن
اتاق تاریک ، اتاق روشن (1398)

بیماری ای . ال. اس سیستم عصب مرکزی را تخریب و اندام های حرکتی را از کار می اندازد ، بیمار سه سال بعد نهایتا می میرد . خانواده ها درگیر هزینه ها و نگهداری می شوند و به مرور زمان تحلیل می روند.

مدت زمان :51 دقیقه

کارگردان : ، مجتبی اسپنانی

مادرم ایل من
مادرم ایل من (1396)

معصومه بهمن بیگی مادری صد ساله است برای پیشرفت فرزندان نابینای خود از کودکی راه کوچ را از ایل به پایتخت در پیش می‌گیرد . معصومه دارای 9 فرزند می‌باشد که سه تای آنها بر اثر بیماری ژنتیکی نابینا هستند . وی با سخت کوشی و تلاش از تمامی اساتید شعر و موسیقی کمک می‌گیرد تا فرزندان خود را آموزش دهد و در تهران با تمام سختی هایی که برای یک ایل نشین وجود دارد در تلاش است تا فرزندان خود را به آرزوهایشان برساند.

مدت زمان :59 دقیقه

کارگردان : ، عزت الله پروازه

دربست اکباتان
دربست اکباتان (1395)

این مستند در رابطه با مردی ست که در زمان جنگ هشت ساله ایران و عراق و در جریان خنثی کردن مین هر دو دستش از مچ قطع شده و جانباز است. او بدون هیچ کمکی سعی کرده با ساخت وسایلی ساده و کار کردن و تمرین آنها با دستهایش احتیاجات اولیه خود در زندگی را برآورده ساخته و روی پای خود بایستد .

مدت زمان :23 دقیقه

کارگردان : ، سامان سالور

بافندگان خیال
بافندگان خیال (1395)

فیلم روایتی از زندگی چند بافنده قالی نابیناست که با استفاده از خط بریل قالی بافی می‌کنند . آنها زمانی که با هم هستند زندگی بهتری دارند تا زمانی که با افراد بینا هستند.

مدت زمان :21 دقیقه

کارگردان : ، سید محمد صادق جعفری