آثار - سینما

یافتن 50 اثر سینما

 
ایستوود
ایستوود (1399)

فیلمسازی آماتور پس از دیدن عکسی در روزنامه برای پچیدا کردن فردی شبیه " کلینت ایستوود " راهی شهرستان سیرجان و روستاهای اطراف آن می شود .

مدت زمان :72 دقیقه

کارگردان : سید علیرضا رسولی نژاد

سینه ما رکس
سینه ما رکس (1399)

28 مرداد 1357 حدود ساعت 10 شب سینما رکس آبادان با فیلم " گوزنها " بر پرده و بیش از 600 جان بی خبر از پشت پرده در آتش سوخت . این مستندبا افرادی که به نوعی قربانیان این حادثه دلخراش بودند به گفتگو می نشیند .

مدت زمان :96 دقیقه

کارگردان : ، میترا مهتریان ، صادق دهقان

مادرم ملکه
مادرم ملکه (1397)

ملکه فصاحت مادر کارگردان علی زمانی عصمتی است که به شدت نگران شرایط فیلمسازی پسرش هست و با توجه به اینکه سالهاست به خاطر طرزتفکر و نگرش وی ، برایش شرایط فیلم سازی مهیا نیست از او می خواهد نگاهش را به زندگی عوض کرده و فیلم هایی بسازد که در جامعه امروزی ارزش محسوب شده و قابل اکران باشد . فیلم سرشار است از چالش ها و اختلاف نظرهای مادر و پسر ، در عین حال که مادر عاشقانه سعی در کمک به فرزندش را دارد .

مدت زمان :83 دقیقه

کارگردان : ، علی زمانی عصمتی

مثل سایه مثل خیال
مثل سایه مثل خیال (1397)

مارکو گریگوریان هنرمند ایرانی - ارمنی از پیشروان هنر مدرن ایران به شمار می رود . وی در کنار هنرهای تجسمی مثل نقاشی و مجسمه سازی و هنر مفهومی ، فعالیت های مختصری هم در سینما داشته است این مستند در خلال گفتگو با هنرمندانی مانند آیدین آغداشلو با دوستان او مثل رضا بانگیز تلاش می کند با ارائه عکس ها و تصویر او در کارهایش شناخت مناسبی از او به دست دهد . ارتباطات هنری فراگیر و بین المللی ، حضور آثار او در موزه های مختلف دنیا و همچنین توجه و خدمات او به نقاشی قهوه خانه ای از جمله ویژگی های مهم اوست که در این مستند مشاهده می گردد.

مدت زمان :60 دقیقه

کارگردان : ، حمید رضا زینالی

چشمه زاون
چشمه زاون (1397)

چشمه زاون مستندی است درباره یک مقطع زمانی از زندگی زاون قوکاسیان و تاثیرش بر روی دانشکده سینمایی سوره اصفهان ، سینمای کشور و فضای فرهنگی شهر اصفهان . در این مستند با هنرجویان دانشکده سوره اصفهان همراه می شویم که به شرح حال استاد در زمان حیات و بعد از مرگ وی می پردازد . در این بین با فضای سینمایی حاکم بر شهر اصفهان آشنا می شویم که از کجا شروع شد ، اوج گرفت و چطور به افول رفت .

مدت زمان :70 دقیقه

کارگردان : ، زهرا نیازی