آثار - دامداری

یافتن 11 اثر دامداری

 
چامون
چامون (1399)

عشایر بختیاری بزرگترین عشایر کوچ در ایران هستند که همه ساله در فصل بهار منطقه قشلاقی خوزستان را برای دسترسی به آب و علف تازه به منطقه ییلاقی در چهارمحال و بختیاری ترک می کنند. امسال با شیوع ویروس کرونا دولت برای جلوگیری از سرایت این بیماری ، کوچ بهار عشایر را با دو ماه تاخیر اعلام کرد . عشایر که در دشت های خشک و بی آب خوزستان مانده اند برای زنده ماندن دام های خود چاره ای جز کوچ ندارند.

مدت زمان :61 دقیقه

کارگردان : آرمان قلی پور دشتکی

گنج دره
گنج دره (1399)

یکی از کهن ترین خاستگاه های پیدایش کشاورزی و اهلی سازی دام در کرمانشاه با عنوان " گنج دره " توسط گروهی از باستان شناسان ایرانی و دانمارکی مورد کاوش قرار می گیرد .

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، کیوان طباطبایی صمیمی

دلبند
دلبند (1397)

" دلبند " قصه ی شیرین زندگی مادری تنهاست که در ارتفاعات البرز مرکزی به همراه گاوهای خود روزگار می گذراند و خوشبختی را در قناعت و عشق کشف کرده است. او تنها زنی است که در این خطه ی شمالی به این شکل روزگار می‌گذراند .

مدت زمان :62 دقیقه

کارگردان : ، یاسر طالبی

بازگشت زنگ‌ها
بازگشت زنگ‌ها (1392)

ین مستند درباره دامداران استان مازندران است که یک ماه بعد از فصل بهار با گله‌هایشان حرکت کرده و پس از گذر از مسیرهای ناهموار و خطرناک‌، طی 7 الی 10 روز به ییلاق رسیده و به مدت سه ماه در آنجا مستقر می‌شوند‌. به تصویـر کشیدن زندگی روز مره این دامداران در دامان طبـیعت مازندران و پـیوند ناگسستنی آنها با پدیده‌های طبیعی پیرامونشان از ویژگی‌های این فیلم است.

مدت زمان :20 دقیقه

کارگردان : ، محمد رضا عینی ، وحید شمشیریان

برنا
برنا (1386)

یک روز با خانواده برنا در روستایی در اطراف تربت جام به تصویر در آمده‌است‌. تمامی اعضای خانواده دوتار نوازند و شغل آنها کشاورزی و دامداری است. دوتار جزئی از زندگیشان محسوب می‌شود و کوچک و بزرگ پنجه‌ای بر این ساز ایرانی دارند.

مدت زمان :42 دقیقه

کارگردان : ، فرشاد فدائیان