آثار - اسب دوانی

یافتن 7 اثر اسب دوانی

 
آتلان
آتلان (1394)

علی ، پدرش و برادرانش مربی اسب هستند . اسب همه هستی آنهاست. ایلحان نام اسبی ست که مقام های زیادی در کورس آورده و جوایز خوبی نصیب علی کرده است . علی می‌خواهد با پولی که از جوایز اسب هایش در می‌آورد عروسی کند . اما همیشه در مسابقه اوضاع بر وفق مراد پیش نمی‌رود . ایلحان در شرایط نامتعادلی قرار می‌گیرد و علی برای قهرمانی اسبش تلاش می‌کند .

مدت زمان :62 دقیقه

کارگردان : معین کریم الدینی

من خودم اسبم
من خودم اسبم (1393)

آقای "داود قرمزی" اصطبل‌بان ده‌ها رأس اسب می‌باشد ولی علاقه شدیدی به یک اسب دارد به نام "شبدیز"، ارباب او اسب شبدیز را می‌فروشد، رابطه شبدیز با قرمزی در این مستند به تصویر کشیده می‌شود.

مدت زمان :25 دقیقه

کارگردان : ، جمشید ابرازی

سفیر صلح
سفیر صلح (1389)

یک سوار کار ایرانی تندیسی از منشور کوروش به انضمام کارت‌هایی که متن ترجمه شده آن است‌، به عنوان اولین اعلامیه حقوق بشر از طوس به المپیک چین می‌برد‌. او و همراهانش در این مسیر از کشورهای ترکمنستان، ازبکستان‌، قرقیزستان، مغولستان و چین و شهرهای باجگیران‌، عشق آباد‌، بخارا، تاشکند‌، جلال آباد‌، بیشکک، عیسی کول می‌گذرند و در هرجا که اقامت می‌کنند از این هدایا به مردم و نهادهای فرهنگی می‌دهند تا پیام آور صلح باشند‌.

مدت زمان :80 دقیقه

کارگردان : ، رهبر قنبری

تاختن تا خاور بام
تاختن تا خاور بام (1388)

داستان گله‌ای از اسب‌هاست که در حاشیه دریای خزر زندگی می‌کنند و یکی از این اسب‌ها سودای گریز و رهایی از محل زندگی خود را دارد که وی پس از عملی کردن فکر خود و گذر از مسیرهای سخت بالاخره خود را به قله دماوند می‌رساند.

مدت زمان :40 دقیقه

کارگردان : ، محمدابراهیم معیری

راکبستان
راکبستان (1375)

مستندی درباره پرورش اسب اصیل ایرانی توسط زنی است که از خردسالی با اسب و سوار کاری آشنا بوده و طی سال‌های قبل از انقلاب، خود توانسته سمت بین المللی برای اسب ایرانی که در واقع اسب معروف عرب است بگیرد او درباره زندگی خودش که چگونه با اسب‌ها عجین شده و درباره نژاد و اخلاق و شخصیت اسب‌ها با توجه به تجربیات خود حرف‌های بسیار می‌زند.

مدت زمان :18 دقیقه

کارگردان : ، عبدالرحمن شلیلیان