آثار - اشتغال و کارآفرینی

  • خانه
  • آثار اشتغال و کارآفرینی

یافتن 53 اثر اشتغال و کارآفرینی

 
تشکی برای خواب
تشکی برای خواب (1396)

این مستند درباره کارتن خواب و معتادی ست که کارخانه دار شد . وی دردکشیده ای ست که معتادان را ترک داده و مشغول به کار می‌کند . و آنها را به آغوش خانواده هایشان بازمی‌گرداند.

مدت زمان :53 دقیقه

کارگردان : وحید باقرزاده

دربست اکباتان
دربست اکباتان (1395)

این مستند در رابطه با مردی ست که در زمان جنگ هشت ساله ایران و عراق و در جریان خنثی کردن مین هر دو دستش از مچ قطع شده و جانباز است. او بدون هیچ کمکی سعی کرده با ساخت وسایلی ساده و کار کردن و تمرین آنها با دستهایش احتیاجات اولیه خود در زندگی را برآورده ساخته و روی پای خود بایستد .

مدت زمان :23 دقیقه

کارگردان : ، سامان سالور

پسر حاج علی
پسر حاج علی (1395)

مستندی پیرامون قهوه خانه ای کوچک در بازار تهران و تلاش برای باقی ماندن سنت در جامعه‌ایی که در حال فراموشی گذشته است . کاظم نماد مقاومت در برابر فراموشی گذشته است. وی با دادن چایی در قهوه‌خانه مردم را به گذشته بازمی‌گرداند و حس نوستالژیک آنها را زنده می‌کند .

مدت زمان :56 دقیقه

کارگردان : ، حمید کوهپایی

دو  زن
دو زن (1395)

این مستند از طریق همراهی و گفتگو با دو زن روستایی شمال کشور بخشی از تلاش آنها را برای چیدن سبزی کوهی و شالیکاری به منظور کسب معاش اندک روزانه به تصویر می‌کشد .

مدت زمان :49 دقیقه

کارگردان : ، فرشاد فدائیان

برد برد
برد برد (1395)

رئیس شورای ده که معمولا به دنبال حل مشکلات روستا است با الگو گرفتن از تدارکات هسته ای ایران با 5+1 اختلاف روستای خود بر سر آب با روستای بالادت را حل کند . داستان در روستایی از توابع ماه نشان زنجان رخ داده و به مسائلی همچون بیکاری ، کم آبی و خشکسالی می‌پردازد.

مدت زمان :63 دقیقه

کارگردان : ، محسن خان جهانی