آثار - بانکداری

یافتن 4 اثر بانکداری

 
ف - الف
ف - الف (1399)

موضوع «ف-الف» کنکاش درباره عواملی است که در یک جامعه منجر به شکل‌گیری فساد اقتصادی می‌شود. در این مستند این موضوع از زاویه‌های اجتماعی، جامعه‌شناسی، فرهنگی، سیاسی و حقوقی مورد بررسی قرار می گیرد .

مدت زمان :63 دقیقه

کارگردان : فرشاد اکتسابی

زیر این چتر باران می بارد
زیر این چتر باران می بارد (1399)

هنرمندی که نگران ورشکستگی سازمان تامین اجتماعی شده ، به دنبال یافتن حقیقت ، جستجویی را آغاز می کند . وی پس از گفتگو با مدیران سابق و کنونی سازمان ، مسئولین بخش های تولیدی و اقتصادی و دبیران کارگری متوجه می شود سازمان نتوانسته امنیت را به این حوزه ها بیاورد این در حالی ست که خود سازمان هم قربانی سیاست های غلط دولت ها شده است و هرآن ممکن است فرو باشد.

مدت زمان :73 دقیقه

کارگردان : ، کتایون جهانگیری

شاه جهان
شاه جهان (1392)

روایت زندگی "پرویز جهان"، رئیس تجارت‌خانه جهانیان و همچنین موسس بانک جهانیان که از جمله زرتشتیان مقیم یزد بوده است. او به شدت از قیام‌های عدالت‌خواهانه‌ی مشروطه حمایت مالی کرده و از هند اسلحه تهیه می‌کرده است‌. با کشف همین روابط دستور ترور او صادر شده و به ضرب گلوله دار فانی را وداع گفت‌. این زندگی‌نامه از زبان "جمشید وزرا" تنها بازمانده‌ی این خانواده بیان می‌شود.

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، حسن نقاشی

شهر پولکی
شهر پولکی (1390)

شهر پولکی با تاریخچه‌ای از بانک و بانکداری در ایران آغاز می‌شود و این موضوع را که اولین بانک‌ها با چه نام و هدفی و در چه زمان شروع به سرمایه‌گذاری در بخش‌های غیر بانکی کرد‌ه‌اند، بررسی می‌کند. در این فیلم با رؤسای بانک‌ها و تعدادی از علما و صاحب‌نظران درباره‌ قرض‌الحسنه و بانکداری اسلامی ایران صحبت شده است و در مورد مرز باریک آن با ربا بحث می‌نماید.

مدت زمان :70 دقیقه

کارگردان : ، محسن خان جهانی