آثار - فلسفه

یافتن 10 اثر فلسفه

 
مستشرق
مستشرق (1398)

این مستند روایتگر زندگی و افکار فیلسوف فرانسوی به نام هانری کربن می باشد . در این مستند چهره هایی چون دکتر کریم مجتهدی ، دکتر مهدی محقق ، سید عبدالله انوار ، سید حسین نصر ، دکتر شهرام پازوکی ، داریوش شایگان ، دکتر فلیپ تیه بو ، خانم پوژو ، دکتر شهین اعوانی و دیگر بزرگان در مورد این فیلسوف بزرگ سخن می گویند.

مدت زمان :110 دقیقه

کارگردان : مسعود طاهری

دیوار
دیوار (1394)

مستند نگاهی فرم گرایانه به موضوع دارد . روایت دیوار ، روایت انسان و سرگشتگی آن در طول تاریخ با همه فراز و نشیب های آن است . سازندگی ، تخریب ، امنیت و ویرانی ...

مدت زمان :15 دقیقه

کارگردان : ، قاسم شیشه گری

بی سایه
بی سایه (1393)

این فیلم درباره زندگی و آثار استاد "سیدعبدالله انوار" است. حکیمی فرزانه که به تمامی علوم عقلی و نقلی زمان گذشته و بسیاری از علوم زمانه ما مسلط است. حکیمی از نسل حکمای گذشته ایران زمین همچون پورسینا. این فیلم سعی در ارائه تصویری صادقانه و شفاف از این حکیم برجسته دارد.

مدت زمان :36 دقیقه

کارگردان : ، بهرام غضنفری

غزل نور
غزل نور (1392)

به مصداق آیه شریفه: "ا... نور السموات و الارض" به گونه‌ای شاعرانه و تغزلی نور و انعکاسات آن را از زوایای مختلف در جریان زندگی و طبیعت جستجو می‌کند و به این تاکید دارد که تمام زیبایی‌ها از نور و انعکاس آن معنا پیدا می‌کند و همچنین اشکال زیبای شفق‌، دریا، سایه و کودک را تنها نور است که معنا می‌کند و به تصویر می‌رساند.

مدت زمان :13 دقیقه

کارگردان : ، شهرام علیدی

صورتگر
صورتگر (1391)

مجموعه‌ای از گزارش‌ها در مور‌د: 1- طراحی خودرو 2- پیچیدگی‌های شطرنج 3- خلقت مگس 4- تدبر و قانونگزاری ‌5- مقایسه سگ با انسان تحت نام مشترک صورتگر گرد آمده است‌.

مدت زمان :27 دقیقه

کارگردان : ، حمید سمیعی زفرقندی