آثار - مسیحیت

یافتن 14 اثر مسیحیت

 
شام آخر
شام آخر (1396)

راوی با سفر به شهر معلولا در سوریه و گفتگو با مسیحیان این شهر به همزیستی مسیحیان و مسلمانان پرداخته و در خلال این گشت و گذار شهری ضمن معرفی سوابق تاریخی و فرهنگی شهر و ارتباط آن با مسیحیت و زبان آرامی ، جنگ و گریزها و مقاومت مردمی با گروه های شبه نظامی و افراطی و تکفیری نظیر داعش را روایت می کند .

مدت زمان :68 دقیقه

کارگردان : محمدقانع فرد

موسیو آرسن
موسیو آرسن (1396)

آرسن میناسیان نیکوکار ارمنی است که بنیان گذار اولین آسایشگاه معلولین و سالمندان ایران است. همچنین ایشان اولین داروخانه شبانه روزی را در شهر رشت افتتاح می‌کند . در این مستند ضمن پرداختن به زندگی وی ارتباط بسیار مسالمت آمیز بین مسلمانان و مسیحیان را نیز شاهد هستیم.

مدت زمان :51 دقیقه

کارگردان : ، عبدالستار کاکایی

مهر و مسیح
مهر و مسیح (1395)

مستند «مهر و مسیح» به آیین میترائیسم و به تاثیر رابطه آیین مهری که بر دیانت مسیحی از جنبه‌های مختلفی قابل اثبات است، می‌پردازد.پدیده میترائیسم از هر آیین دیگری در فرهنگ عمومی ایران کهنسال‌تر و پرنفوذ‌تر است. "میترائیسم" هم‌طراز زرتشتی‌گری که به صورت عوامانه بیشتر جا افتاده، در شکل‌گیری فرهنگ‌ رسمی ما ایرانیان موثر‌تر بوده است.مستند «مهر و مسیح» در مدت شش سال، در ۱۱ کشور دنیا از جمله، ایران، سوریه، عراق، گرجستان، ارمنستان، آلمان و... تصویربرداری شده است.

مدت زمان :90 دقیقه

کارگردان : ، محمد مقدم

نیایش در مسیر زمان
نیایش در مسیر زمان (1391)

به بررسی ادیان مختلف از پیش از تاریخ تا کنون پرداخته است و گواه و مستنداتی برای مبعوث شدن پیامبر اکرم(ص) و خاتم بودن وی از دیگر ادیان بیان کرده و همچنین نیایش‌های ادیان مختلف را با هم و به صورت مشترک در ایران نشان می‌دهد‌.

مدت زمان :51 دقیقه

کارگردان : ، مهدی اسدی

کدام آزادی؟
کدام آزادی؟ (1390)

بررسی آزادی در اروپا و آمریکا، محدودیت‌های آنان و نوع برخورد با مخاطیان در آنجا. در این مستند مصاحبه با کشیش آمریکایی که اقدام به سوزاندن قرآن نموده و همچنین کاریکاتوریست دانمارکی که کاریکاتور پیامبر اسلام را کشیده به نمایش گذاشته شده نشان داده می‌شود که هر دو از مطالب درون قرآن نا آگاه بودند و همچنین نوع برخورد آنها در انتشار مطالب علیه هلوکاست را به تصویر می‌کشد.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : ، عباس لاجوردی طوسی