آثار - ایرانگردی

یافتن 13 اثر ایرانگردی

 
سمفونی ایران
سمفونی ایران (1396)

فریدون شهبازیان آهنگساز بنام ایران سفری می کند به مناطق هشتگانه موسیقی مقامی ایران برای یافتن ریشه های آن . سفر وی از خراسان و دوتار آغازشده و به اذربایجان ، البرز ، کرمانشاه، بوشهر ، بناب و در خاتمه به سیستان می‌رود.

مدت زمان :65 دقیقه

کارگردان : وحید موسائیان

سیاهان جنوب ایران
سیاهان جنوب ایران (1393)

زندگی سیاهان جنوب ایران در فضاهای جغرافیایی استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان می‌گذرد. در این مستند بخشی از فعالیت‌های روزمره سیاهان جنوب شامل آداب و رسوم، اقلیم جغرافیایی، بناهای تاریخی، حیات‎وحش، صید ماهی، صنایع دستی، موسیقی، مراسم مذهبی، و از این دست دیده می‌شود.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : ، فرهاد ورهرام

شهری برای یک درخت
شهری برای یک درخت (1392)

یک گروه فیلم‌سازی طی یک گشت و گذار در شهر تویسرکان (استان همدان‌) سعی بر شناساندن شهر‌، فرهنگ رایج‌، مردم و جاذبه‌ها و مشکلات آن دارند‌‌ و گاهی تصویری هجو آمیز با استفاده از زبان طنز و با ترکیب گزارش و شیوه انعکاسی از موضوع ارائه می‌دهند‌.

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا رضیئی ، امیر امیری

سماور
سماور (1392)

این مستند سعی دارد با بررسی تاریخچه سماور یا "خودجوش" روند شکل‌گیری این صنعت و تاثیر آن را بر زندگی و اقتصاد ایرانیان به تصویر بکشد. نحوه ورود سماور از روسیه به ایران‌، سیر تحول سماور سازی و گره خوردن آن باهنر ایرانی‌، گفتگو با "دوانگران‌" یا‌ سماور‌سازان سنتی و جدید‌، نشان دادن کارخانجات سماور‌سازی و بازار از مواردی است که این مستند بدان می‌پردازد‌. میراث فرهنگی بروجرد‌، کسبه و سماورسازان شهر اصفهان و کارخانه سماور سازی در شهر کرج از مکان‌هایی هستند که تصویر‌برداری در آنجا انجام شده‌است.

مدت زمان :43 دقیقه

کارگردان : ، عزت الله پروازه

زائر توریست نیست
زائر توریست نیست (1391)

روایت خاطرات یک خانم است از سفرش به مشهد مقدس و انسان‌هایی که در یک سفر زیارتی از ابتدا تا انتها می‌بیند. این فیلم سعی می‌کند از این طریق، تفاوت‌های سفر یک توریست با یک زائر را نشان دهد.

مدت زمان :8 دقیقه

کارگردان : ، مهدی رمضان زاده